Новости

Выставка моих картин

День Матері – це міжнародне свято, яке відзначають в багатьох країнах світу 13 травня, а в Україні святкують щорічно в другу неділю травня, починаючи з 2000-го року.
А почалося відзначення Дня Матері у 1908 році, коли молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам'ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією – один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом. У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято.
Безумовно, День Матері – це одне із найзворушливіших свят, тому що кожен з нас із самого дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що.
З нагоди Дня Матері у відділі мистецтв оформлено виставку творчих робіт Світлани Хавроненко «Жіночі образи на полотні». Більшість картини, що представлені на виставці, виконані у надзвичайно цікавій техніці – енкаустика.
Слово «енкаустика» – давньогрецьке, що означає «мистецтво випалювання», малювання фарбованим бджолиним воском.
У давньому Єгипті восковим розписом розфарбовували стіни та фасади, а в Давній Греції гарячими восковими фарбами розписували кораблі. Багато давніх ікон зроблені саме в цій техніці.
Воскові картини мали таку популярність завдяки своїй довговічності: деякі зберігаються більше двох тисячоліть. У музеях всього світу зберігається багато портретів, виконаних воском по дереву.
Сучасна енкаустика – процес, при якому кольоровий віск припалюється до вбираючої основи, такої як штукатурка, полотно, дерево, за допомогою звичайних побутових речей: праска, фен або ж паяльник. Для того, щоб воском можна було малювати, його необхідно розтопити, зробити рідким. Якщо ми використовуємо для цього праску, то робимо це наступним чином: просто наносимо віск на гарячу поверхню праски, притискаємо її до паперу, і не відриваючи праску, водимо нею по поверхні. Ще можна розтопити віск на поверхні праски і накрапати його на папір. Після цього гарячим феном «розганяти» фарби по фону. Ще один спосіб малювання: папір, полотно або іншу основу кладуть на спеціальний стіл з підігрівом (як електроплита). А далі за допомогою таких інструментів як: шпателі, жорсткі щіточки, валики створюються прекрасні візерунки та картини.
Отже, завітайте до відділу мистецтв нашої бібліотеки та пориньте у світ неперевершених картин виставки, що приурочена до найголовнішого родинного свята. Будемо раді Вас бачити !!!