Статьи и рекомендации

Робота над частинами обличчя. Рисунок губ

1. Рисунок губНеправі ті, що починаютьмалювати портрет з форми губ. Вони малюють губи лінією, тоді як їх треба намічати м'яко, не робити різких контурів бантика губ. В тому місці, де спочатку намічається лінією малюнок бантика губ (мал. 1), в натурі буде більш опукла частина; отже, на малюнку треба передавати по кромці губ світло, а не чорну лінію.

На цьому етапі роботи заглиблюємо свої знання по анатомії, вчимося розбиратися в пластичній формі голови, закріплюємо свої знання по перспективі. Для більш поглибленого вивчення форм людської голови потрібно перевіряти місцеположення кісток і м'язів по таблицях анатомічного атласу.


Особливу увагу слід звернути на правильність перспективної побудови форми на площині, на вірний і переконливий вира зоб'єму засобами світлотіні.

При роботі над тривалим малюнком точка зору повинна залишатися незмінною протягом всього процесу малювання. Щоб після перерви можна було зайняти колишню точку зору, можна рекомендувати наступний прийом: необхідно звернути увагу на перенісся і сльозник дальнього від нього ока (якщо голова знаходиться в повороті три чверті). Горбинка носа закриє собою дальнє око, і треба помітити, наскільки око закрите, тобто видно сльозник або він сховався за переніссям. За допомогою такого прийому можна правильно знайти первинну точку зору і дотримуватись правил перспективи, а отже, правильно будувати форму на площині.