Статьи и рекомендации

Побудова зображення голови в профіль


Побудова зображення голови в профіль1. Положення голови на рівні очей (мал. 1, а). Намітивши лицьову частину голови і відділивши її лінією від решти форми, той, хто малює, повинен думати про ту частину голови, яку не бачимо. Таким чином, він розглядає голову не як плоский рельєф, а як об'ємну реальну форму.


2. Положення голови вище за рівень очей того, хто малює (мал. 1, б). При такому положенні голови тому, хто малює, легше вловити конструктивні особливості голови, а також перспективні співвідношення. Стежачи за лінією надбрівних дуг, легко помітити, що око видиме вище невидимого. Те ж виявляється і при зображенні ніздрів, носа, підборіддя. Це і треба підкреслювати в малюнку. 


3. Положення голови нижче за рівень очей (мал.1,в).

В цьому положенні конструктивні лінії надбрівних дуг, кореня носа, розрізу рота будуть направлені своїми вершинами внизу. Намічаючи деталі голови, потрібно стежити, де розташовуються кути губ, очей, вух і т. д.

Для того, щоб добре запам'ятати схему конструктивної будови форми людської голови, дуже корисно (і навіть необхідно) промальовувати конструктивну схему в різних перспективних положеннях, без натури - за уявленням.


Впорядкувала Світлана Хавроненко